اخبار > تویوتا کمری هیبریدی چگونه کار می کند

 


نسخه چاپي  ارسال به دوست
تویوتا کمری

تویوتا کمری هیبریدی چگونه کار می کند

تویوتا کمری هیبرید سه حالت پیشرانه POWER , ECO , EV دارد .

 

سوالی که این روزها خیلی از خریداران کمری می پرسند این است که کمری هیبرید چگونه کار می کند؟ چند کیلومتر با برق می تواند حرکت کند؟ برای شارژ مجدد چه باید کرد؟

پاسخ به این سوالات را نمی توان با دسته مشخصی بیان کرد چون کمری برای استفاده از برق یا بنزین یا هردو، الگوریتم خاصی دارد که بسته به شرایط و خواست راننده از آنها بهره می برد و به چند حالت تقسیم بندی می شود.

حالت اول کمری حالتEV  است. در این حالت موتور بنزینی خاموش است و خودرو کاملا از نیروی برق استفاده می کند. خودرو معمولا از این حالت در سرعت های زیر ۴۰ کیلومتر ، در ترافیک و در مسیرهایی که سربالایی نباشد استفاده می کند . در این حالت یک چراغ سبز با شکل EV در پس زمینه روشن است. اما اگر به مسیری برسید که نیروی موتور الکتریکی نتواند از پس آن برآید بلافاصله و بدون تاخیر موتور بنزینی روشن می شود و این عمل به قدری روان انجام می شود که راننده ممکن است متوجه آن نشود.

عملکرد خودرو در حالت برق و بنزین همزمان به دو دسته تقسیم میشود حالت ECO و حالت Power. اگر شما دگمه ECO را فعال کرده باشید یا پدال گاز را کمی فشار دهید یا به اصطلاح سرگاز حرکت کنید خودرو از نیروی موتور بنزینی فقط برای شارژ باطری ها و کمک به موتور الکتریکی استفاده میکند و موتور بنزینی گاز زیادی نمیخورد. در این حالت باطری های خودرو شروع به شارژ شدن میکند. اما اگر پدال گاز را بیشتر از حالت ECO فشار دهید و بخواهید شتابگیری کنید خودرو به حالت Power میرود و در این حالت موتور برقی به کمک موتور بنزینی می آید تا حداکثر توان خودرو یعنی ۲۰۰ اسب بخار از مجموع نیروهای دو موتور به چرخ ها برسد که همین باعث میشود کمری بتواند در 4.7 ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد.یعنی فقط 2 ثانیه بیشتر از بی ام و ۳۲۰ و فقط یک ثانیه بیشتر از بی ام و ایکس۴ که نتایج قابل قبولی برای تویوتا کمری است.

اما روش هایی که کمری برای شارژ باطری ها استفاده میکند شامل استفاده از نیروی معکوس موتور،حالت B و ترمزگیری میباشد.در زمان ترمزگیری خودرو ژنراتو تولید الکتریسیته را به چرخ ها متصل میکند که باعث کاهش سرعت خودرو میشود و الباقی به کاهش سرعت خودرو نیز از طریق لنت ها تامین می شود . روش دیگر حالت B است.گیربکس این خودرو مجهز به حالت B یا ترمز موتور است. در این حالت سوخت ورودی به موتور قطع میشود و موتور مانند یک کمپرسور هوا عمل میکند که این موضوع باعث شارژ شدن باطری ها میگردد. روش دیگه استفاده از نیروی معکوس موتور است.وقتی شما پای خود را از روی گاز برمی دارید و یا در سرازیری قرار میگیرید این چرخ ها هستند که باعث چرخش بیشتر موتور می شوند و در این حالت کمری مولد برق را با چرخ ها درگیر میکند و باطری ها شارژ می شوند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٥ - ٠٩:١٤
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج